Jaki zegarek do garnituru wybrać

Wybór odpowiedniego zegarka do garnituru to nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Najczęściej popełnianym przez mężczyzn błędem jest założenie pierwszego lepszego zegarka z szuflady. W przypadku garniturów i wyjść gdzie obowiązuje strój galowy, trzeba przestrzegać zasad dobrego stylu. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jaki zegarek do garnituru wybrać.

https://www.zegarmistrz.com/Certina_Meskie-k35-0-3-default.html

Zegarki męskie do garnituru – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o zegarki do garnituru, to najlepiej sprawdzą się modele klasyczne. Często takie czasomierze nazywa się zegarkami garniturowymi. Charakteryzują się one raczej minimalistycznym stylem i pozwalają na delikatne podkreślenie statusu społecznego. To ważne, aby do garnituru nie zakładać ogromnych zegarków w wyzywających kolorach, ponieważ źle dobrane dodatki są często w stanie kompletnie zepsuć efekt.

Wybierając zegarek garniturowy, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na grubość koperty – to najważniejsza zasada. Czasomierz do stroju galowego powinien mieć cienką i smukłą kopertę. Tym samym odpadają zegarki z bardzo grubymi kopertami, które sprawdzają się na inne okazje. Dlaczego to takie ważne? Jeśli garnitur i koszula są dobrze dobrane, to zbyt gruby zegarek może znacznie utrudniać nam życie, krępując ruchy. Można to często zaobserwować na weselach, gdy panowie przesuwają zegarek pod koszulą, aby sprawdzić godzinę. Zegarek garniturowy nie powinien wystawać z mankietu koszuli, dlatego powinien mieć niewielkie gabaryty. Ten artykuł oferuje bezpłatną wysyłkę w przypadku kwalifikujących się produktów Face mask produkty lub kup online i odbierz dzisiaj w sklepie w dziale medycznym

Zegarek do garnituru – wielkość koperty i kolor tarczy

W przypadku zegarków garniturowych poza grubością koperty, ważna jest również jej wielkość. Tutaj należy kolejny raz pamiętać o zachowaniu klasyki i minimalizmu. Koperta powinna być małych rozmiarów o średnicy około 29-36 mm i nie powinna wystawać poza nadgarstek. Najlepiej, gdy gabaryty czasomierza będą niewielkie, tworząc jednocześnie zgrabną całość z resztą stylizacji.

https://www.zegarmistrz.com/pl/c/Zegarki-meskie-Adriatica/202

Jeśli chodzi o kolor tarczy, to tak jak zostało wspomniane na początku, nie może on odstawać od kolorystyki stroju galowego. Znawcy mody zalecają, aby kolor tarczy dobierać pod kolor klamry paska, spinek do mankietów czy nawet krawata. W ten sposób uzyskamy klasyczne i modne połączenie, które wprawi pozostałych gości w zachwyt. Spinki do mankietów i klamra paska mają najczęściej srebrny kolor, natomiast krawat jest bardziej stonowany, zwykle granatowy, czarny lub nawet bordowy. Trzeba się zastanowić, w jakim zestawieniu kolorystycznym będziemy czuli się najlepiej. Jeśli srebro jest dla nas zbyt odważne, można założyć odpowiedni krawat i pod jego kolor dobrać zegarek. Należy jednak pamiętać, że z punktu widzenia mody męskiej, najpoprawniejszym rozwiązaniem jest dobór koloru tarczy zegarka pod kolor klamry paska od spodni.

Jaki zegarek dla mężczyzny wybrać?

Na jakie konkretne modele warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim trzeba trzymać się wyżej wymienionych podstawowych zasad. Dlatego w przedziale 29-36 mm znakomitym wyborem będzie Zegarek Tissot Desire T52.5.421.13. Prezentowany model wyróżnia się białą tarczą, czarnym skórzanym paskiem i złotą kopertą. Tissot Desire jest stworzony dla mężczyzn ceniących sobie tradycję, którą podkreślają cyfry rzymskie. Szwajcarska marka Tissot jest w świecie zegarków wszystkim dobrze znana i szanowana. Firma od drugiej połowy XIX wieku dostarcza światu zegarki najwyższej jakości, wykonane z prawdziwie szwajcarską precyzją.

https://www.zegarmistrz.com/Tissot_Meskie-k38-0-3-default.html

Innym modelem godnym uwagi jest zegarek dla chłopaka DOXA Vintage 4825-3328F. Wystarczy jedno spojrzenie, aby stwierdzić, że to klasyczny egzemplarz, który doskonale sprawdzi się do garnituru. Zegarek wyróżnia się pięknie wykończonymi uszkami typu KRAB, a jego historia sięga lat 50. Mechanizm zegarka został wykonany na 17 kamieniach i jest manualnie nakręcany. Na uwagę zasługuje także skórzany pasek w brązowym kolorze oraz szkło hesalitowe, które podkreśla styl vintage czasomierza.

Dla fanów zegarków z najwyższej półki dobrym rozwiązaniem może okazać się Longines 03DD-78091. Mamy tutaj do czynienia z brązowym skórzanym paskiem i srebrnym kolorem tarczy. Jest to więc idealny wybór, jeśli szukamy zegarka pod kolor klamry od spodni.